O mnie

Natura zawsze była moją pasją. Chęć obcowania z nią zdeterminowała moje życiowe wybory i plany zawodowe. Wiele lat służby w jednostkach specjalnych służb mundurowych pozwoliły mi na zdobywanie doświadczeń dotyczących możliwości ludzkiego organizmu w zależności od natury. Udział w szkoleniach i działaniach prowadzonych często w ekstremalnych warunkach na lądzie, w wodzie i w powietrzu pozwalały – jak mi się wtedy wydawało – na doświadczanie i mierzenie się z żywiołami natury. 

W pewnym momencie życia zrozumiałem, że podejmowanie ciągłych takich wyzwań, w szczególności w systemowych ramach nie jest dla mnie, a wręcz wpływa destrukcyjne.

W poszukiwaniu siebie zacząłem medytować i szukać metod samouzdrawiania. Oprócz wiedzy książkowej i doświadczeń warsztatowych szukałem i pozyskiwałem przede wszystkim mądrości pochodzące z przekazów tradycji, przodków i od szamanów rdzennych cywilizacji, dla których obcowanie z energiami żywiołów było i jest codziennością i wiedzą stosowaną powszechnie.

Systematyczne praktyki medytacyjne i oddechowe połączone z ekspozycją na zimno, przejście na wegetarianizm, picie żywej i zaprogramowanej wody i przede wszystkim bezpośrednie obcowanie z naturą sprawiły, że moje życie i każdy dzień nabrały nowego znaczenia. Zacząłem inaczej postrzegać rzeczywistość, a moje ciało zaczęło się szybciej regenerować, miałem więcej energii i siły, ustąpiły różne kontuzje, które od kilkunastu lat przy większym wysiłku fizycznym przypominały o sobie. Tym samym rozpocząłem nowy i przełomowy etap mojego życia.

Świadomy szacunek i coraz głębsze współodczuwanie przyrody pozwoliło mi na nowo odnaleźć swoją obecność w obiegu natury, której wreszcie poczułem się cząstką całkowicie zależną, a jednocześnie obdarzoną nieograniczonymi możliwościami. Zrozumiałem również, że życie w harmonii z naturą to przede wszystkim życie w harmonii ze sobą, ze swoją wewnętrzną naturą.

Obecnie moją codzienną rzeczywistością jest świadome doświadczanie natury w poczuciu tego że, Żywioły są naszymi sprzymierzencami jeżeli tylko wykażemy się uważnością, uczuciami i obdarzymy  Je szacunkiem.

Warsztaty - samouzdrawianie, zdrowie przez naturę