referencje

,,Pojechałem na warsztat ciekawy połączenia się z żywiołami z którymi żyłem i obcowałem przez całe dotychczasowe życie, chyba nie do końca w pełni świadomie, po mimo tego, że trochę żegluję. Jestem wdzięczny za uwagę i nieustające zaangażowanie Bartka, który wprowadził mnie do mistycznego dla mnie do tej pory świata żywiołów i jego energii. Przez cały czas czułem prawdziwą, szczerą uważność i wrażliwość Prowadzącego. Otrzymałem na warsztacie klucze do nowych drzwi poznania prawdziwej istoty mojego istnienia tu, w nierozerwalnym współistnieniu z naturą. Jacek", (warsztaty ,,Połącz się z żywiołami" październik 2022)

,,Na warsztaty Bartka zapisałem się trochę pod wpływem impulsu. Nie do końca zdawałem sobie sprawę z tego jak będą wyglądać i muszę przyznać, że zanim wyruszyłem w tę podróż, nie doceniałem jej należycie. Może dlatego, że już wcześniej bywałem na innych warsztatach pracy z żywiołami i podświadomie spodziewałem się powtórki ‘materiału’.. Żadna powtórka nie nastąpiła, a ten szczególny aspekt bycia z Naturą, który pokazał nasz Przewodnik w osobie Bartka, otworzył przede mną wrota rozumienia i czucia tego jak głęboko możemy być z Naturą połączeni. Uchylił też rąbka o tym jak zespolić się z energią żywiołów, by w przyszłości móc korzystać z ich mocy w chwilach, gdy zwyczajowo stawiamy im opór. Wszystko w atmosferze spokoju i klimacie sprzyjającym wewnętrznemu rozpoznaniu. Bardzo polecam każdemu przynajmniej raz w życiu, choć ja wiem, że na takie, a chętnie nawet dłuższe spotkanie z Bartkiem, będę chciał wrócić nie raz. Również Bartek", (warsztaty ,,Połącz się z żywiołami" październik 2022)"

,,Warsztat u Bartka był pięknym doświadczeniem, pozwolił mi na nowo się zsynchronizować, zagłębić w siebie ,wyciszyć i pozbierać pewne zagubione fragmenty. Wróciłam spokojniejsza i pełna nadziei na lepsze jutro. Jeśli chcesz doświadczyć połączenia ze sobą na głębszym poziomie ten warsztat jest dla Ciebie. Polecam z serca. Ewa",  (warsztaty ,,Wróć do Natury" listopad 2022)

,,Przypadek to pseudonim Boga, gdy nie chce się On podpisać" Do Bartka trafiłam przypadkiem..... Bartosz... Bartosz ma ogromną, wszechstronną wiedzę i chętnie się z nią dzieli. Bije od niego ciepło, skromność uwodzi, niesamowita intuicja pozwala na stworzenie bezpiecznej przystani dla odbycia podróży w głąb siebie a uważność i spostrzegawczość daje każdemu uczestnikowi  poczucie zaopiekowania. Jeśli chcesz sięgnąć po wiedzę, zwiększyć swoją świadomość, doświadczyć możliwości, które budzą się, kiedy wychodzisz poza strefę swojego komfortu, to warsztaty u Bartka są dla Ciebie (przekraczanie własnych granic szlifuje nie tylko charakter, ale uwalnia uśpioną siłę, która drzemie w każdym z nas)..... Czuję ogromną wdzięczność za możliwość doświadczenia siebie na nowych poziomach. Ten wyjątkowy czas był i jest dla mnie początkiem pięknych zmian i nowych doświadczeń. Długo po warsztatach ogarniało mnie uczucie cudownej lekkości i akceptacji dla otaczającego mnie świata, a poznane techniki oddechowe zostaną już ze mną na zawsze... iiii ... lodowata woda już mi niestraszna... cudownie jest móc doświadczyć potęgi żywiołów... Dziękuję Ewa", (warsztaty ,,Przywróć swoja Moc"grudzień 2022)

,,Poczułem, że te warsztaty są dla mnie. Chciałem na nich być. I dotarłem...  Zaufałem, dałem się prowadzić, wszedłem w przestrzeń zmian zbudowaną indywidualnie przez Bartka dla każdego uczestnika. I zaczęło się dziać… - wyjście ze strefy komfortu i umysłu, wgląd w siebie, wejście w pole serca, czucia, oczyszczanie. Pojawiła się radość, wdzięczność, poczucie mocy i sprawczości.  Dziękuję za zebrane doświadczenia, mądrość i obecność uczestników, wspólne rozmowy.  Jestem w strefie zmian. Oddycham..Mirek", (warsztaty,,Przywróć swoją Moc"grudzień2022)

,,Na warsztaty do Bartka pojechałam w bardzo trudnym dla mnie momencie życiowym, kierowana mocnym, wewnętrznym impulsem, że muszę tam być. Bartek okazał się niezwykle autentycznym, uważnym Przewodnikiem w niełatwym procesie Przemiany samej siebie... Doświadczyłam pięknej, wspierającej energii, płynącej prosto z serca. W głębokim kontakcie z Naturą i jej żywiołami, doświadczyłam wyjścia ze strefy własnego komfortu, zmierzenia się ze swoimi lękami i blokadami, jakie narzuca nam umysł i pięknej transformacji tych ograniczeń we wszechogarniające poczucie wewnętrznej mocy i jedności z Egzystencją. Teraz jestem spokojniejsza, bardziej "ześrodkowana" w sobie, cały świat zewnętrzny jakby zwolnił i  nie ma już na mnie takiego wpływu, jak dawniej. Mam wyostrzone zmysły, więcej widzę, więcej słyszę, mocniej czuję. Mam poczucie, że mogę wszystko! Jest moc, dziękuję Bartku:)))
"Sylwka" , (warsztaty ,,Przywróć swoją Moc" luty 2023)

,, Z czystym sercem i w pełnej zgodzie ze sobą chcę polecić warsztaty prowadzone przez Bartka. 3 dni spędzone wspólnie z Bartkiem i pozostałymi uczestnikami były magiczne, pełne doświadczeń wymykających się codziennej (nienormalnej) percepcji, które zmieniły na pewnym poziomie mnie jako istotę ludzką oraz nauczyły szacunku i okazywania wdzięczności Żywiołom. Zajęcia prowadzone były tak, aby uczestnicy mogli jak najwięcej doświadczyć i poczuć dobrodziejstwa płynące do nas z natury. A wszystko to działo się w atmosferze przyjaźni, ciepła (choć często bywało zimno :)) i pełnego bezpieczeństwa, zarówno fizycznego jak i tego pozazmysłowego. Przestrzeń wykreowana przez prowadzącego oraz lokalizacja warsztatów zostały dobrane perfekcyjnie pod względem możliwości poznania i czerpania z natury. Dodam jeszcze, że wyżywienie serwowane przez panią Anię było obłędnie dobre. Z niecierpliwością czekam na kolejne edycje warsztatów. Krzysztof", (warsztaty ,,Przywróć swoją Moc" luty 2023)

,,Ten warsztat to wielowymiarowe doświadczenie. Wszystko zależy od Ciebie ile z niego weźmiesz, jak głęboko go doświadczysz. Prowadzący nie ocenia, daje przestrzeń, pokazuje drogę, otwiera drzwi z olbrzymią troską, uważnością na każdego z uczestników. Doświadczysz tego na co będziesz gotowy w poczuciu bezpieczeństwa i prowadzony przez Istotę która zadba o przestrzeń i przypomni Ci zapomnianą przez nas wiedzę, niezwykle cenną i potrzebną nam w życiu. Dostrzeżesz jak wiele nie widziałeś, nauczysz się pomagać sobie i korzystać z tego co masz na wyciągnięcie ręki. Narzędzia, które dostaniesz są bezcenne. Natura którą będziesz mieć okazje poznać na nowo opowie Ci o tym, że nie jesteś tutaj sam i przypomni Ci jak bardzo Cię wspiera. Moja córka nie była na tych warsztatach ale kiedy wróciłam do domu opowiedziała mi jak poznała w tym czasie roślinkę, jak się z nią zaprzyjaźniła, zaprosiła do domu. „Mamo to jest Bluszczyk Kurdybanek chciałam Ci go przedstawić, można go jeść i parzyć z niego herbatkę, pomaga nam ludziom”. Dla mnie to historia o tym jak bardzo jesteśmy wszyscy połączeni i jak mocno wspieramy się nawzajem. Dziękuję wszystkim uczestnikom za możliwość wspólnego doświadczania. Agata” , (warsztaty ,,Połącz się z żywiołami" maj 2023)

,,Te warsztaty transformują Cię do Twojego prawdziwego wymiaru. Dostaniesz narzędzia, które pomogą Ci utrzymać ten stan, gdy wrócisz z powrotem do domu. A właściwie do rzeczywistości, w której pomieszkujesz, bo Dom jest dla mnie już teraz czymś innym... Bartek, nieustające dzięki za Moc, Uwagę i Spokój :),Monika” (warsztaty ,,Połącz się z żywiołami" maj 2023)

"Mój udział w warsztatach prowadzonych przez Bartka to najpiękniejsza podróż mojego życia - podróż do samej siebie :). To jak powrót do domu, gdzie jesteśmy bezpieczni , szczęśliwi i kochani. Powrót do natury, której jesteśmy nierozerwalną częścią . Bartek to wspaniały, mądry i odpowiedzialny przewodnik, za którym można podążać z zamkniętymi oczami . I tak chwilami było dosłownie :). Mogłam poczuć bliskość i energię wszystkiego co nas otacza. Poczuć moc żywiołów Wody, Ognia, Wiatru, Ziemi . Pod wspaniałą opieką Bartka spacerowaliśmy boso po lesie, zanurzaliśmy  się w rwących potokach , kąpaliśmy się pod wodospadem , rozgrzani ciepłem sauny , olejkami przytulaliśmy się do matki Ziemi . Mogliśmy doświadczać bliskości ze wszystkim co nas otacza wszystkimi zmysłami . A najważniejszym składnikiem wszystkich doznań jest oddech. Jak ktoś uczestniczył w takich warsztatach już nigdy nie będzie czuł się samotny i Jego życie nie będzie już takie same jak wcześniej .Dziękuję Bartku :) Jestem wdzięczna za Twoją wiedzę , spokój i pokorę . Dziękuję, że mogłam poznać tak wspaniałych ludzi. I nadal jesteśmy w kontakcie , dzieląc się dobrem i wiedzą. Beata",   (warsztaty ,, Połącz się z żywiołami i przypomnij sobie kim jesteś” wrzesień 2023)