referencje

,,Pojechałem na warsztat ciekawy połączenia się z żywiołami z którymi żyłem i obcowałem przez całe dotychczasowe życie, chyba nie do końca w pełni świadomie, po mimo tego, że trochę żegluję. Jestem wdzięczny za uwagę i nieustające zaangażowanie Bartka, który wprowadził mnie do mistycznego dla mnie do tej pory świata żywiołów i jego energii. Przez cały czas czułem prawdziwą, szczerą uważność i wrażliwość Prowadzącego. Otrzymałem na warsztacie klucze do nowych drzwi poznania prawdziwej istoty mojego istnienia tu, w nierozerwalnym współistnieniu z naturą. Jacek", (warsztaty ,,Połącz się z żywiołami" październik 2022)

,,Na warsztaty Bartka zapisałem się trochę pod wpływem impulsu. Nie do końca zdawałem sobie sprawę z tego jak będą wyglądać i muszę przyznać, że zanim wyruszyłem w tę podróż, nie doceniałem jej należycie. Może dlatego, że już wcześniej bywałem na innych warsztatach pracy z żywiołami i podświadomie spodziewałem się powtórki ‘materiału’.. Żadna powtórka nie nastąpiła, a ten szczególny aspekt bycia z Naturą, który pokazał nasz Przewodnik w osobie Bartka, otworzył przede mną wrota rozumienia i czucia tego jak głęboko możemy być z Naturą połączeni. Uchylił też rąbka o tym jak zespolić się z energią żywiołów, by w przyszłości móc korzystać z ich mocy w chwilach, gdy zwyczajowo stawiamy im opór. Wszystko w atmosferze spokoju i klimacie sprzyjającym wewnętrznemu rozpoznaniu. Bardzo polecam każdemu przynajmniej raz w życiu, choć ja wiem, że na takie, a chętnie nawet dłuższe spotkanie z Bartkiem, będę chciał wrócić nie raz. Również Bartek", (warsztaty ,,Połącz się z żywiołami" październik 2022)"

,,Warsztat u Bartka był pięknym doświadczeniem, pozwolił mi na nowo się zsynchronizować, zagłębić w siebie ,wyciszyć i pozbierać pewne zagubione fragmenty. Wróciłam spokojniejsza i pełna nadziei na lepsze jutro. Jeśli chcesz doświadczyć połączenia ze sobą na głębszym poziomie ten warsztat jest dla Ciebie. Polecam z serca. Ewa",  (warsztaty ,,Wróć do Natury" listopad 2022)

,,Przypadek to pseudonim Boga, gdy nie chce się On podpisać" Do Bartka trafiłam przypadkiem..... Bartosz... Bartosz ma ogromną, wszechstronną wiedzę i chętnie się z nią dzieli. Bije od niego ciepło, skromność uwodzi, niesamowita intuicja pozwala na stworzenie bezpiecznej przystani dla odbycia podróży w głąb siebie a uważność i spostrzegawczość daje każdemu uczestnikowi  poczucie zaopiekowania. Jeśli chcesz sięgnąć po wiedzę, zwiększyć swoją świadomość, doświadczyć możliwości, które budzą się, kiedy wychodzisz poza strefę swojego komfortu, to warsztaty u Bartka są dla Ciebie (przekraczanie własnych granic szlifuje nie tylko charakter, ale uwalnia uśpioną siłę, która drzemie w każdym z nas)..... Czuję ogromną wdzięczność za możliwość doświadczenia siebie na nowych poziomach. Ten wyjątkowy czas był i jest dla mnie początkiem pięknych zmian i nowych doświadczeń. Długo po warsztatach ogarniało mnie uczucie cudownej lekkości i akceptacji dla otaczającego mnie świata, a poznane techniki oddechowe zostaną już ze mną na zawsze... iiii ... lodowata woda już mi niestraszna... cudownie jest móc doświadczyć potęgi żywiołów... Dziękuję Ewa", (warsztaty ,,Przywróć swoja Moc"grudzień 2022)

,,Poczułem, że te warsztaty są dla mnie. Chciałem na nich być. I dotarłem...  Zaufałem, dałem się prowadzić, wszedłem w przestrzeń zmian zbudowaną indywidualnie przez Bartka dla każdego uczestnika. I zaczęło się dziać… - wyjście ze strefy komfortu i umysłu, wgląd w siebie, wejście w pole serca, czucia, oczyszczanie. Pojawiła się radość, wdzięczność, poczucie mocy i sprawczości.  Dziękuję za zebrane doświadczenia, mądrość i obecność uczestników, wspólne rozmowy.  Jestem w strefie zmian. Oddycham..Mirek", (warsztaty,,Przywróć swoją Moc"grudzień2022)

,,Na warsztaty do Bartka pojechałam w bardzo trudnym dla mnie momencie życiowym, kierowana mocnym, wewnętrznym impulsem, że muszę tam być. Bartek okazał się niezwykle autentycznym, uważnym Przewodnikiem w niełatwym procesie Przemiany samej siebie... Doświadczyłam pięknej, wspierającej energii, płynącej prosto z serca. W głębokim kontakcie z Naturą i jej żywiołami, doświadczyłam wyjścia ze strefy własnego komfortu, zmierzenia się ze swoimi lękami i blokadami, jakie narzuca nam umysł i pięknej transformacji tych ograniczeń we wszechogarniające poczucie wewnętrznej mocy i jedności z Egzystencją. Teraz jestem spokojniejsza, bardziej "ześrodkowana" w sobie, cały świat zewnętrzny jakby zwolnił i  nie ma już na mnie takiego wpływu, jak dawniej. Mam wyostrzone zmysły, więcej widzę, więcej słyszę, mocniej czuję. Mam poczucie, że mogę wszystko! Jest moc, dziękuję Bartku:)))
"Sylwka" , (warsztaty ,,Przywróć swoją Moc" luty 2023)

,, Z czystym sercem i w pełnej zgodzie ze sobą chcę polecić warsztaty prowadzone przez Bartka. 3 dni spędzone wspólnie z Bartkiem i pozostałymi uczestnikami były magiczne, pełne doświadczeń wymykających się codziennej (nienormalnej) percepcji, które zmieniły na pewnym poziomie mnie jako istotę ludzką oraz nauczyły szacunku i okazywania wdzięczności Żywiołom. Zajęcia prowadzone były tak, aby uczestnicy mogli jak najwięcej doświadczyć i poczuć dobrodziejstwa płynące do nas z natury. A wszystko to działo się w atmosferze przyjaźni, ciepła (choć często bywało zimno :)) i pełnego bezpieczeństwa, zarówno fizycznego jak i tego pozazmysłowego. Przestrzeń wykreowana przez prowadzącego oraz lokalizacja warsztatów zostały dobrane perfekcyjnie pod względem możliwości poznania i czerpania z natury. Dodam jeszcze, że wyżywienie serwowane przez panią Anię było obłędnie dobre. Z niecierpliwością czekam na kolejne edycje warsztatów. Krzysztof", (warsztaty ,,Przywróć swoją Moc" luty 2023)

,,Ten warsztat to wielowymiarowe doświadczenie. Wszystko zależy od Ciebie ile z niego weźmiesz, jak głęboko go doświadczysz. Prowadzący nie ocenia, daje przestrzeń, pokazuje drogę, otwiera drzwi z olbrzymią troską, uważnością na każdego z uczestników. Doświadczysz tego na co będziesz gotowy w poczuciu bezpieczeństwa i prowadzony przez Istotę która zadba o przestrzeń i przypomni Ci zapomnianą przez nas wiedzę, niezwykle cenną i potrzebną nam w życiu. Dostrzeżesz jak wiele nie widziałeś, nauczysz się pomagać sobie i korzystać z tego co masz na wyciągnięcie ręki. Narzędzia, które dostaniesz są bezcenne. Natura którą będziesz mieć okazje poznać na nowo opowie Ci o tym, że nie jesteś tutaj sam i przypomni Ci jak bardzo Cię wspiera. Moja córka nie była na tych warsztatach ale kiedy wróciłam do domu opowiedziała mi jak poznała w tym czasie roślinkę, jak się z nią zaprzyjaźniła, zaprosiła do domu. „Mamo to jest Bluszczyk Kurdybanek chciałam Ci go przedstawić, można go jeść i parzyć z niego herbatkę, pomaga nam ludziom”. Dla mnie to historia o tym jak bardzo jesteśmy wszyscy połączeni i jak mocno wspieramy się nawzajem. Dziękuję wszystkim uczestnikom za możliwość wspólnego doświadczania. Agata” , (warsztaty ,,Połącz się z żywiołami" maj 2023)

,,Te warsztaty transformują Cię do Twojego prawdziwego wymiaru. Dostaniesz narzędzia, które pomogą Ci utrzymać ten stan, gdy wrócisz z powrotem do domu. A właściwie do rzeczywistości, w której pomieszkujesz, bo Dom jest dla mnie już teraz czymś innym... Bartek, nieustające dzięki za Moc, Uwagę i Spokój :),Monika” (warsztaty ,,Połącz się z żywiołami" maj 2023)

„Bartek jest bardzo uważnym prowadzącym, a jego wewnętrzy spokój udzielał się dzieciom, które choć w rożnym wieku, radośnie się integrowały i uzupełniały. Nie było sztywnego schematu czy planu dnia. Wszystko płynęło bez wymuszenia i ulegało płynnie zmianom w zależności od pogody i potrzeb czy możliwości najmłodszych. Wiedza przekazywana delikatnie i w naturalny sposób, bez natłoku czy przesytu informacji. Bartek znajdował czas dla każdego z uczestników od najmłodszego dziecka po najstarszego dorosłego. Jego cierpliwość i serdeczność otwierają serca. Warsztaty rodzinne na lonie Natury to piękny sposób na zacieśnienie więzi rodzic-dziecko, ale tez Dziecko-Matka Natura.  W każdym z nas jest dziecko którego taka podróż wzmocni i odżywi. Odżywi emocjonalnie, duchowo ale tez fizycznie. Cudowne miejsce, piękna atmosfera, symbioza z gospodarzami. Podróż wewnętrzna ,doświadczenie harmonii i jedności z natura dla wszystkich którzy się na to otworzą. Warsztaty rodzinne to było urocze doświadczenie tak dla mnie  jak i moich dzieci. Trzy dniowe troszkę za krótkie. Przyjemnie obserwować jak dzieci rosły w dumę pokonując swoje ograniczenia, choćby wchodząc do zimnej wody, pod wodospad, czy pokonując zmęczenie długą górską wędrówkę. Moj 12 letni syn i 7 letnia córka, ani razu nie spytali o telefon czy tv. Za to hasały z latarkami, po mokrej trawie, jak świetliki, przy blasku księżyca, ogniska, dźwięku bębna i kojącym zapachu kakao. Ania ‘’ ,(warsztaty rodzinne ,,Mój przyjaciel Las’’ sierpień 2023)

"Mój udział w warsztatach prowadzonych przez Bartka to najpiękniejsza podróż mojego życia - podróż do samej siebie :). To jak powrót do domu, gdzie jesteśmy bezpieczni , szczęśliwi i kochani. Powrót do natury, której jesteśmy nierozerwalną częścią . Bartek to wspaniały, mądry i odpowiedzialny przewodnik, za którym można podążać z zamkniętymi oczami . I tak chwilami było dosłownie :). Mogłam poczuć bliskość i energię wszystkiego co nas otacza. Poczuć moc żywiołów Wody, Ognia, Wiatru, Ziemi . Pod wspaniałą opieką Bartka spacerowaliśmy boso po lesie, zanurzaliśmy  się w rwących potokach , kąpaliśmy się pod wodospadem , rozgrzani ciepłem sauny , olejkami przytulaliśmy się do matki Ziemi . Mogliśmy doświadczać bliskości ze wszystkim co nas otacza wszystkimi zmysłami . A najważniejszym składnikiem wszystkich doznań jest oddech. Jak ktoś uczestniczył w takich warsztatach już nigdy nie będzie czuł się samotny i Jego życie nie będzie już takie same jak wcześniej .Dziękuję Bartku :) Jestem wdzięczna za Twoją wiedzę , spokój i pokorę . Dziękuję, że mogłam poznać tak wspaniałych ludzi. I nadal jesteśmy w kontakcie , dzieląc się dobrem i wiedzą. Beata",   (warsztaty ,, Połącz się z żywiołami i przypomnij sobie kim jesteś” wrzesień 2023)  

,,Przyjechałam wrześniowego piątku na warsztaty ,, połącz się z żywiołami ,, z otwartym sercem i lekko zamuloną głową .  Wiedziałam do kogo jadę od razu przy pierwszym kontakcie energetycznym kiedy usłyszałam Bartka Bociana w audycji Moniki Cichockiej. Jak tylko dowiedziałam się, że robi warsztaty decyzja już była podjęta, byłam tam dużo wcześniej niż przyjechałam w rzeczywistości 3 D. Mój umysł walczył do momentu pierwszego wyjścia w las bosymi stopami i zamkniętymi oczami 🙏 potem już było tylko lepiej łagodniej i cudowniej . Szczerze to brak ziemskich słów by opisać ten stan,  na który tak rzadko sobie pozwalamy, a mamy na wyciągnięcie dłoni. Po prostu żyjemy w świecie na opak,  Bartek krok po kroku pokazuje nam jak powrócić do stanu biorównowagi,  który mamy wpisany w nasze DNA,  jest w tym mistrzem i robi to z szczególnym spokojem, który jest tak cenny . Obecny i jakże uważny przewodnik oraz nauczyciel - prawdziwy szaman czasów współczesnym jak zauważyła nasza energetyczna siostra ☺️. Cokolwiek bym tu nie napisała zawsze będzie to mało i nigdy nie odda stanu w którym tam byliśmy i trzyma nas do dziś . Wspaniałe nieprzypadkowe spotkanie obcych jakże znajomych sobie ludzi . Cuda z nieba na każdym kroku, w dotyku każdej dłoni i w biciu serc ludzkich. Połączyliśmy się z żywiołami, a najbardziej z najpotężniejszym z nich Samym Sobą ❤️Na samym końcu można powiedzieć tylko jedno BARTKU ŁĄCZYSZ NAS ZE ŹRÓDŁEM. Emilia”, (warsztaty ,, Połącz się z żywiołami i przypomnij sobie kim jesteś” wrzesień 2023)  

,, Z całego serducha dziękuję Bartkowi za czas który spędzony na warsztatach odmienił mnie o 180 stopni . Mogę jedynie napisać że człowiek wraca do domu całkiem zmieniony. Jeśli znalazłam się u Bartka na warsztatach to tak miało być . Moja droga życiowa myślałam że będzie taką jaką czułam a tu totalny przewrót. Chodzenie boso po lesie nawet mi przez myśl nie przeszło bo przecież jest zimno drapią gałęzie a o kleszczach nie wspomnę. A tu taka niespodzianka ,Gaja wręcz zapraszała do połączenia się z nią,  łaskotała po stopach, chodziłam po dywanie z mchu a nawet w rzece mech jest przyjemny, jak trzeba było to i akupresura była na pobudzenie bodźców.  Przełamałam strach przed zimną wodą jeszcze nad tym pracuje ale efekt jest co raz lepszy. W zaufaniu poddałam się idąc z zamkniętymi oczami a kiedy odpłynęłam drzewo jakoś tak sprytnie dało kuksańca między oczy. Interpretuję obudź się dziewczyno ! A kakao ceremonialne ? Było mocne pachniało niczym magiczny napój i czuję smak magii cały czas. Polecam warsztaty u Bartka osobom które są na rozstaju swojej ścieżki życiowej. Niesamowite przeżycie,  poznałam Wspaniałych Ich Dwunastu i utrzymujemy kontakt . Zmiana jest taka że moje zmysły rozbudziły się bardzo mocno i jestem po pierwszym warsztacie który sama poprowadziłam i chcę przekazać innym jak można pokochać naturę która daje nam tak dużo.   Bartku dziękuję Ci jeszcze raz z całego serca za ten piękny czas pokazania nam jak jesteśmy mocno połączeni z Żywiołami. Jak czujemy powiew wiatru który nas wita ziemia przytula woda nas pieści a ogień ogrzewa i transformuje. Ania ‘’ (warsztaty ,, Połącz się z żywiołami i przypomnij sobie kim jesteś” wrzesień 2023)  

,,Pojechałam na warsztaty do Bartka ponieważ pragnę pogłębić moją intuicję, chcę widzieć i czuć więcej, oraz żyć świadomie i bez ograniczeń. Bartek jest wspaniałym przewodnikiem i nauczycielem. Podąża się za nim z ufnością z zamkniętymi oczami przez góry i lasy w połączeniu z ziemią, spoglądając od czasu do czasu w rozgwieżdżone niebo. wchodzi się do lodowatej wody bez zastanowienia po to by czuć połączenie. Będąc  w ciszy, w świadomym oddechu usłyszałam, poczułam wołanie wodospadu i poszłam za tym. To były piękne przeżycia, dla takich wspaniałych doświadczeń warto wziąć udział w warsztatach u Bartka. Z całego serca polecam! Jola’’, (warsztaty ,, Połącz się z żywiołami i przypomnij sobie kim jesteś” wrzesień 2023) 

,,Dopiero teraz mam możliwość usiąść i w spokoju coś napisać… Dziękuję wszystkim, z którymi mogłem dzielić Czas w Łomnicy i z pozostałymi z Was, krążącymi gdzieś myślami wokół naszego wyjazdu. Padła prośba, by podzielić się wrażeniami. Nie wiem jednak co napisać. Powiedzieć, że były Żywioły, Przestrzenie,  Duchy Lasu, Rzeki i… i każdy może oddać jeszcze wiele, wiele więcej… - to stwierdzenie jak najbardziej prawdziwe, ale nie oddające tego, co dotknęło każdego z nas, zwłaszcza w strefie mentalnej, duchowej, wewnętrznej. Najprawdopodobniej nikt z nas tego jeszcze do końca nie wie... nie wie jak PrzyRoda, Miejsce, Doświadczenia, Żywioły i wszelkie okoliczności ostatecznie wpłynęły/wpłyną, na każdego z Uczestników, na Nas jako grupę a potem niezależnie na Bliskich, Rodziny, Znajomych, na których to się w jakimś stopniu przeniesie. W jakim? Czas pokaże. Poza tym, co namacalne: Woda, Powietrze, Ziemia, Zimno i Gorąc itp., zostałem zbudowany i zmotywowany tym, co od Was - fizycznych Uczestników tych Warsztatów- usłyszałem, poczułem, doznałem, otrzymałem: Gestem, Słowem, Spojrzeniem, Wspólnym Doświadczeniem. Wdzięczny jestem za każdą chwilę, Dariusz ‘’ (warsztaty ,, Połącz się z żywiołami i przypomnij sobie kim jesteś” marzec 2024)